Proč pracovat na zlepšení zdraví?

Abychom mohli žít naplno, abychom se mohli věnovat činnostem, které nás baví, abychom nebyli závislí na ostatních, abychom mohli využít své znalosti a schopnosti, abychom byli přínosem pro společnost. Abychom byli šťastní a spokojení.

V dnešní době jsme často ujišťováni, že nemoci přicházejí s věkem, že k dané nemoci máme genetické predispozice a že se s tím nedá nic dělat a musíme se s tím naučit žít. Přitom většina zdravotních potíží je způsobená epigeneticky tzn. vlivem prostředí, ve kterém žijeme. Zdravotní potíže vznikají působením stresu, znečištěním životního prostředí, přijímáním průmyslově zpracovaných potravin, sedavým způsobem života. Neméně nás ovlivňují vzorce chování, návyky a traumata, které jsme převzali od našich předků. Dobrá zpráva pro nás je, že pokud chceme, můžeme prostředí, ve kterém žijeme, do jisté míry ovlivňovat a měnit.

„Neexistuje nevyléčitelná nemoc, jen nevyléčitelný pacient.“  (MUDr. Jan Šula)

Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje zdraví jako „stav kompletní fyzické, duševní a sociální pohody a nikoliv pouhé nepřítomnosti nemoci či vady“.  Pokud si chceme udržet zdraví nebo ho zlepšit musíme k jeho péči přistupovat komplexně. Již Platón řekl:

„Největší chybou lékařů je, že se snaží léčit tělo, aniž by léčili duši. Přitom tělo a duše jedno jsou. Nelze je léčit odděleně.“

Pro koho jsme tady

Jsme tady pro všechny, kteří se chtějí aktivně podílet na životě a kteří nechtějí jen přežívat, ale prožívat. Když Vás váš život zavede do slepých uliček nebo v něm ztratíte orientaci, rádi se staneme vašimi průvodci a pomůžeme Vám opět najít váš směr zpátky do života. Jsme tu pro ty, kteří chtějí znát příčinu svých problémů a nejen potlačovat její symptomy.